Lekarz sportowy

Dla wszystkich zawodników klubu Topór Tenczyn badania lekarskie są obowiązkowe.

Po wprowadzonych zmianach w lutym 2019 roku badania ważne są na 12 miesięcy i nie mogą być podbite na dłużej. Nawet gdyby lekarz podbił na większy okres, to i tak decyduje data wykonania badania. Drugą zmianą wprowadzoną w lutym 2019 roku jest to, że prawo do wydawania takich orzeczeń uzyskał również lekarz podstawowej opieki zdrowotnej.

Każdy z was drodzy rodzice decyduje, czy badania wykonuje prywatnie czy poprzez Narodowy Fundusz Zdrowia. Każdy z was decyduje do jakiego lekarza idzie. Jest to wasza sprawa indywidualna, którą zostawiamy wam. Ale ogólnie namawiamy do tego aby dzieci rzetelnie przebadać.

Wiemy też, że nie wszyscy lekarze pierwszego kontaktu chcą takie badania przeprowadzać, dlatego podajemy kontakt do dwóch lekarzy sportowych, którzy przyjmują i przeprowadzają takie badania w naszej okolicy.

Na terenie naszej gminy jedynym lekarzem sportowym jest Pan Łukasz Latosiewicz, który przyjmuje w Ośrodku Zdrowia w Lubniu. Badania w ośrodku wykonywane są prywatnie.

Drugim lekarzem, który przyjmuje w naszej najbliższej okolicy, jest lekarz medycyny Mirosław Bulek. Lekarz medycyny sportu przyjmuje w Chiramed Rabka-Zdrój na ul. Orkana 20B. Na badania umawiamy się poprzez kontakt bezpośredni z lekarzem pod numerem tel. 606 326 393

Bezpośrednie linki do rozporządzenia w sprawie kwalifikacji lekarzy uprawnionych do wydawania zawodnikom orzeczeń lekarskich.

Loader Loading…
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab
Loader Loading…
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

Zadzwoń do nas +48 512 182 746 lub napisz wiadomość klub@toportenczyn.pl