TOPÓR TENCZYN KOŃCZY JESIEŃ NA PODIUM W MYŚLENICKIEJ KLASIE A !

Drużyna seniorów Toporu Tenczyn ma za sobą bardzo udaną rundę jesienną. Zespół prowadzony przez trenera Marka Pajkę zajmuje na półmetku rozgrywek trzecie miejsce, a do liderujących Orła Nowa Wieś i LKS Trzebunia traci tylko dwa punkty!

Topór po remisie w pierwszej kolejce sezonu ze Skalnikiem Trzemeśnia, w drugiej rundzie spotkań poniósł wyjazdową porażkę z Lubomirem Wiśniowa, a jak dotąd jest jedynym zespołem w lidze, który przegrał tylko raz. Następnie podopieczni trenera Marka Pajki zanotowali dwanaście meczów bez porażki, kończąc rundę z dorobkiem 31 punktów (9 wygranych, 4 remisy i 1 porażka). Topór Tenczyn jest ponadto najskuteczniejszym zespołem w lidze, strzelił 51 goli, co jest najlepszym wynikiem w A klasie. Pod względem straconych bramek, Topór jest drugi, bowiem Dawida Wójcika pokonano w tej rundzie zaledwie osiemnaście razy. O jedną bramkę mniej straciła tylko Clavia Świątniki Górne.

– Ten wynik to w dużej mierze zasługa długoletniego szkolenia od podstaw w Toporze Tenczyn. Przychodząc do klubu zastałem młody zespół, ale bardzo dobrze przygotowany pod względem motorycznym i technicznym, a zdecydowana większość zawodników to wychowankowie szkółki Topora i tym bardziej słowa uznania należą się za pracę wszystkich trenerów w Tenczynie. Miejsce w ścisłej czołówce to też przede wszystkim wynik konsekwentnej gry w każdym meczu i szerokiej kadry, która w wielu meczach pomimo nieobecności i rotacji zdobywała kolejne punkty w lidze. Wiele klubów z czołówki jest kadrowo opartych na zawodnikach z zewnątrz, trzon naszej drużyny stanowią jednak młodzi wychowankowie często z roczników 2002, 2003, 2004, uzupełnieni jedynie dwójką młodych zawodników wypożyczonych z Orła Myślenice, którzy dobrze wprowadzili się do zespołu  – mówi trener Marek Pajka.

Pierwsze miejsce w lidze zajmują Orzeł Nowa Wieś i LKS Trzebunia (33 pkt), trzeci jest Topór Tenczyn (31 pkt), czwarta Clavia Świątniki Górne (29 pkt), a piąte rezerwy Dalinu Myślenice (28 pkt). Do klasy okręgowej awansuje mistrz rozgrywek po rundzie wiosennej, natomiast zespół zajmujący drugie miejsce rozegra baraż z wicemistrzem wielickiej A klasy o awans na wyższy szczebel rozgrywek.

– To była bardzo dobra runda w naszym wykonaniu, a wysokie wygrane z dwoma najlepszymi drużynami – 4:0 z Orłem Nowa Wieś i 5:1 z LKS Trzebunia tylko pokazują, że równie dobrze mogliśmy zimować w fotelu lidera. Przegraliśmy tylko jeden mecz, ale nawet wliczając tą porażkę jako wypadek przy pracy, to wystarczy popatrzeć na nasze remisy – o ile ze Skalnikiem wyrównaliśmy przegrywając 0:2, to z Clavią straciliśmy bramkę na 1:1 w 95. minucie z karnego, z Gościbią stracony gol w 95. minucie po rzucie wolnym, a z Dalinem również gol stracony w końcówce po kontrowersyjnym moim zdaniem rzucie karnym. Jak pokazuje tabela – wystarczyło wygrać jeden z tych meczów i bylibyśmy liderem. Mieliśmy też słabsze momenty, jednak wychodziliśmy z nich zwycięską ręką i drużyna z charakterem reagowała na niepowodzenia. Najgorszym momentem tej rundy był mecz z Dziecanovią, który choć wygraliśmy pewnie to poważnych urazów, wyłączających ich z gry, doznali jeden z najlepszych naszych graczy na początku sezonu Maksym Świątecki, czy Wojtek Druzgała, który był wartością dodaną w naszej ofensywie. Po tym spotkaniu zostaliśmy praktycznie z jednym nominalnym napastnikiem, ale i tak zdołaliśmy być skuteczni w ataku, strzelając najwięcej goli spośród wszystkich drużyn w lidze. Teraz przed nami chwila przerwy od futbolu, a do rundy wiosennej podchodzimy z pokorą, będziemy pracować nad tym żeby nasza gra cieszyła oko kibiców Topora Tenczyn. Taki jest nasz cel na ten sezondodaje trener Topora Marek Pajka.

Wyniki drużyny Topora Tenczyn – A klasa – jesień 2023/24

Topór Tenczyn – Skalnik Trzemeśnia 2:2 (Mucha, Stopkiewicz)
Lubomir Wiśniowa – Topór Tenczyn 4:2 (Jamróz, Piosek)
Topór Tenczyn – Staw Polanka 8:2 (M.Świątecki 3, Stopkiewicz 2, M.Matlak, Piosek, Łabędzki)
Dziecanovia Dziekanowice – Topór Tenczyn 0:4 (M.Świątecki, Jamróz, W.Druzgała, Piosek)
Topór Tenczyn – Beskid Tokarnia 3:0 (Jamróz, Stopkiewicz, Piosek)
Topór Tenczyn – Iskra Brzączowice 6:1 (Jamróz, T.Wójcik, Piosek 2, G.Matlak, Łabędzki)
Dalin II Myślenice – Topór Tenczyn 2:2 (Bajak, Piosek)
Topór Tenczyn – Pcimianka II Pcim 4:3 (Stopkiewicz, Jamróz 3)
Clavia Światniki Górne – Topór Tenczyn 1:1 (Piosek)
Topór Tenczyn – Orzeł Nowa Wieś 4:0 (Piosek, Karpierz, Jamróz, Pajka)
Gościbia Sułkowice – Topór Tenczyn 1:1 (Kobroń)
Topór Tenczyn – LKS Trzebunia 5:1 (Stopkiewicz, Braś, M.Matlak, Mucha, Łabędzki)
Sokół Borzęta – Topór Tenczyn 0:5 (Jamróz 2, T.Wójcik, Karpierz, Braś)
LKS Rudnik – Topór Tenczyn 1:4 (Mucha 2, Karpierz, M.Matlak)

Zadzwoń do nas +48 512 182 746 lub napisz wiadomość klub@toportenczyn.pl