DZIEWCZYNY Z TENCZYNA ZDOBYŁY MISTRZOSTWO MAŁOPOLSKI W PIŁCE NOŻNEJ

Uczennice ze Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Tenczynie zdobyły Mistrzostwo Małopolski w Piłce Nożnej. 5 czerwca 2023 roku na stadionie w Gorlicach odbyły się finały, w których prawo startu uzyskało sześć najlepszych drużyn z całego województwa. Dla drużyny z Tenczyna był to czwarty etap w tej rywalizacji.

Pierwszym etapem były rozgrywki gminne, z których dziewczyny automatycznie uzyskały awans. Kolejnym etapem były rozgrywki powiatowe, gdzie spotkały się drużyny, które zwyciężyły w swoich gminach. Zawody na tym szczeblu odbyły się 9 maja w Myślenicach. Nasze dziewczęta wygrały wszystkie spotkania i awansowały dalej. Trzecim etapem był półfinał wojewódzki rozegrany 29 maja na stadionie Podhala Nowy Targ. Do rywalizacji przystąpiło sześć najlepszych drużyn z Małopolski Zachodniej. Na początku tych rozgrywek pojawiły się pierwsze poważne problemy w naszych zmaganiach. Na samym starcie zremisowaliśmy z zespołem Kleczy 2:2 (trochę na własne życzenie). Wynik ten podziałał na nasze dziewczyny pobudzająco, ponieważ do końca tych rozgrywek odnosiliśmy już same zwycięstwa. Czwartym etapem był finał województwa małopolskiego, w którym los skojarzył nas z zespołami z Frydmana oraz Brzeska. Zagraliśmy w grupie A. W pierwszym spotkaniu pokonaliśmy zespół z Frydmana 2:0. W drugim spotkaniu, które decydowało o awansie do ścisłej fazy finałowej tego turnieju, pokonaliśmy zespół z Brzeska w stosunku 3:0. W trzecim spotkaniu zagraliśmy z zespołem z Nowego Sącza, który zajął drugie miejsce w grupie B. To spotkanie było chyba naszym najlepszym w całym turnieju, miało miejsce wiele ciekawych akcji, padły bardzo ładne bramki. Wygraliśmy 6:1. W ostatnim spotkaniu tego turnieju zagraliśmy z zespołem Węgrzc Wielkich, który zajął pierwsze miejsce w grupie B. Nasze dziewczęta zagrały bardzo uważnie w obronie, pewnie, bez zbędnego ryzyka. Wygraliśmy 2:0 i mogliśmy cieszyć się ze zdobycia Mistrzostwa Małopolskiego w Piłce Nożnej Dziewcząt.

Skład zespołu: Amelia Czarnota, Anna Druzgała, Martyna Klimas, Martyna Kutryba Natalia Łazarczyk, Magdalena Matlak, Aleksandra Prośniak, Roksana Spórna, Ewelina Studzińska, Natalia Uchacz.

Gratulacje! Wiele osób z tej szkolnej drużyny trenuje na co dzień w Uczniowskim Klubie Sportowym Topór Tenczyn oraz uczestniczy od kilku lat w zajęciach realizowanych w programie SKS. Ciężka praca na treningach przyniosła efekt. Brawo Drużyna!!!

Tomasz Pawłowski

Zadzwoń do nas +48 512 182 746 lub napisz wiadomość klub@toportenczyn.pl