TOPÓR TENCZYN – STADION PIĘKNIEJE W OCZACH

Dwa lata temu, 11 czerwca 2020 roku, w Boże Ciało, naszą miejscowość nawiedziła bardzo duża burza, której efektem były bardzo liczne szkody na naszym stadionie. Spływająca z impetem woda spowodowała stopniowe osuwanie się ziemi, wskutek czego zniszczone i porwane z nurtem zostały ogrodzenie i dopiero co zmodernizowane oświetlenie boiska. Ławki rezerwowych popłynęły wraz z nurtem szalejącej rzeki oraz uszkodzona została część placu gry.

Po tym zdarzeniu, przystąpiliśmy do działania. Krok po kroku, bo wiadomo o co chodzi … Pierwszym zadaniem było umocnienie uszkodzonego brzegu i tu z pomocą przyszły Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie oraz nasza Gmina Lubień. Później utworzyliśmy w internecie akcję „Zrzutka.pl”, gdzie sympatycy naszego klubu mogli się wykazać. Pieniądze pojawiały się z różnych stron, ostatecznie zebraliśmy 18 568 zł. Kolejnym naszym krokiem był zakup kabin do ławek rezerwowych. Ławki kupione zostały we współpracy z firmą MTB GROUP za kwotę 11070 zł. Duży wkład w tę inwestycję miał sklep „Lewiatan Tenczyn„, który dofinansował zakup tych ławek kwotą 4000 zł. Następnie skierowaliśmy swoje działania w kierunku zakupu piłkochwytu, dzięki któremu na stadionie będzie bezpiecznie i dzięki któremu nie będziemy ponosić strat w postaci wpadających piłek do rzeki. Piłkochwyt o wysokości 6 m i długości 105 m, (duża inwestycja), kosztował nas 18750 zł. Współpracowaliśmy po raz kolejny z firmą MTB GROUP a całość koordynowała Pani Justyna Rapacz z Tenczyna, za co serdecznie dziękujemy. Montaż ławek oraz piłkochwytu wykonaliśmy samodzielnie. Bardzo dziękujemy Gminie Lubień za zakup betonu, którego do tych prac potrzebowaliśmy sporo. Bardzo dziękujemy firmie ZAKŁAD ELEKTROINSTALACYJNY ADAM KOWAL za pomoc w zawieszeniu siatki na słupach.

Najnowszą inwestycją i zarazem jedną z droższych na naszym stadionie jest trybuna, która dzięki współpracy z firmą PESMENPOL i Gminą Lubień została zrealizowana. Całość inwestycji to około 60000 tyś złotych. W imieniu wszystkich kibiców bardzo dziękujemy. Kolejne mecze naszych drużyn będzie można oglądać w komfortowych warunkach.

Najdroższą naszą inwestycją, która została wykonana jeszcze przed pamiętną datą 11 czerwca 2020 roku, było oświetlenie. Tutaj dofinansowanie było ze Środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Dofinansowanie w kwocie 50000 zł, a całość inwestycji to 139 243 zł. Tutaj jak zwykle niezawodna okazała się Gmina Lubień wraz z Panem Wójtem Kazimierzem Szczepańcem. Niestety w trakcie burzy również oświetlenie uległo uszkodzeniu. Wszelkie prace w tym temacie , (przed i po burzy) wykonała firma ZAKŁAD ELEKTROINSTALACYJNY ADAM KOWAL, za co bardzo serdecznie dziękujemy.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy nam pomagają, bo nie sposób tutaj wszystkich wymienić. Dziękujemy radnemu Bogdanowi Rekuckiemu za pełne poświęcenie i gotowość do działania. Dziękujemy wam Rodzicom oraz sympatykom naszego klubu, bo bez waszego wsparcia, składek członkowskich, nasza działalność była by niemożliwa. Jesteście największym SPONSOREM naszego klubu.

To takie małe podsumowanie, idziemy małymi kroczkami, kolejne plany mamy w głowie. Działamy dalej.
Łączy nas Piłka.

Zadzwoń do nas +48 512 182 746 lub napisz wiadomość klub@toportenczyn.pl