DEICHMANN MINIMISTRZOSTWA 2022 ZAKOŃCZONE

W sobotę 4 czerwca po dwóch miesiącach wyjazdów do Krakowa na Turniej Deichmann zakończyli chłopcy z roczników 2014-2015 kat. U-8 – Żak młodszy.

Jak już wiemy Turniej ten rządzi się swoimi prawami i gra się nie klubami lecz reprezentacjami co wywołuje wielką ciekawość, bo nie wiemy tak naprawdę z kim przyjdzie nam grać. W tym roku wybraliśmy reprezentacje krajów: Włoch i egzotycznego Hondurasu.W Turnieju wzięło udział 19 drużyn, a system gry każdy z każdym. Łącznie przez całość turnieju obie drużyny rozegrały 18 meczy.Włochy to zespół składający się głównie z chłopców z rocznika 2014 i to właśnie oni mieli wywalczyć jak najlepszą pozycję. Celem było rozgrywanie piłki, walka i danie przykładu drugiej młodszej drużynie. Wśród tych osiemnastu meczy było dużo bramek, wiele interwencji bramkarza i sporo włożonego serducha. Cel został osiągnięty, zajęliśmy trzecie miejsce w grupie co dało nam świetne rozstawienie w finałach Turnieju, w którym dopiero ulegliśmy w ćwierćfinale z drużyną Turcji 4:2. Druga, młodsza drużyna – Honduras to chłopcy trenujący o rok krócej. Niektórzy nawet pierwszy raz brali udział w tak wspaniałym Turnieju piłkarskim. Ich zadaniem była nauka sposobu gry poprzez obserwację starszych swoich kolegów, a wyniki schodziły tutaj na drugi plan. Po mimo grania ze starszymi, dobrze się wywiązywali ze swoich zadań podczas meczy, a uśmiech i wola walki nie schodził z ich twarzy. Honduras wywalczył 15 miejsce w grupie, a w finałach dodarł aż do 1/8 finałów pokonując zespół Chile, a ulegając Chorwacji. Po zakończonych rozgrywkach wszyscy uczestnicy dostali medal i pamiątkowy dyplom oraz zadeklarowali swój udział za rok.Dziękujemy obu drużynom za ponad dwu – miesięczną walkę na boiskach w Krakowie, za zaangażowanie i wytrwałość. Również podziękowania należą się organizatorowi za przeprowadzenie „kolejnego” tak udanego Turnieju, na którym już występujemy od 8 lat.

Reprezentowali nas:

Filip Biedrończyk, Patryk Jakubiak, Bartłomiej Jaworski, Adam Karcz, Krystian Kołodziejczyk, Marcel Spiszak, Marcin Studziński, Bartosz Szczepaniec, Antoni Górni, Wiktor Stachura, Jan Brzezicki, Sławomir Druzgała, Marcel Klimas, Bartłomiej Knapczyk, Kacper Kowal, Fabian Kozak, Nikodem Syrek, Bartłomiej Szczepaniec, Alan Talaga, Sebastian Wilczak, Dominik Sokół

Zadzwoń do nas +48 512 182 746 lub napisz wiadomość klub@toportenczyn.pl