ORLIKI – EKSTRA TALENT

W czwartek 19.08.2021 na stadionie Turbacza Mszana Dolna, odbyła się kolejna edycja programu Ekstra Talent, który przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki, organizowany jest przez Ekstraklasę oraz kluby w niej grające – w tym przypadku Wisłę Kraków.


.

„Ekstra Talent” to program, który łączy w sobie turniej piłki nożnej dla dzieci do dwunastego roku życia (rocznik 2010 i młodsi) oraz testy sprawnościowe. My na turniej udaliśmy się składem młodszym,  rocznik 2011. Na turniej zostaliśmy zaproszeni przez Wisłę Kraków oraz organizatora Bonito Mszana Dolna.

Na samym starcie turnieju, odbyły się testy sprawnościowe pod okiem wolontariuszy z AWF Warszawa. Dzieci mogły sprawdzić się w 3 próbach: zwisie na ugiętych rękach, biegu wahadłowym 10 x 5 metrów oraz w biegu wytrzymałościowym – tzw beep test. Nasi zawodnicy na testach wypadli bardzo dobrze, a najbardziej doceniona została Natalia Uchacz, która w zwisie na ugiętych rękach wytrzymała ponad minutę.  Brawo Nati 🙂

Jeżeli chodzi o rywalizację na boisku to, było bardzo ciężko. Graliśmy młodszym składem i było to widoczne na boisku. Doznaliśmy trzech porażek oraz odnieśliśmy jedno zwycięstwo. Cały zespół trzeba pochwalić za walkę i zaangażowanie. To sportowe doświadczenie na pewno przyniesie efekty w przyszłości. Całe zawody wygrała Limanovia Limanowa, drugie miejsce przypadło KS Zakopane. Na trzecim miejscu uplasowała się drużyna Słowika Olkusz.

Dziękujemy Akademii piłkarskiej Bonito Mszana Dolna oraz Wiśle Kraków za zaproszenie.

Zadzwoń do nas +48 512 182 746 lub napisz wiadomość klub@toportenczyn.pl