DEICHMANN MINIMISTRZOSTWA – KRAKÓW

W ubiegłą sobotę swoje zmagania na krakowskich boiskach zakończyli chłopcy z kat. U-9 rocznik 2012 i U-8 rocznik 2013. Od 17 kwietnia w każdą sobotę jeździliśmy żeby rywalizować z wieloma świetnymi drużynami. Na tym Turnieju gra się państwami, także nigdy nie wiemy z kim przyjdzie tak naprawdę nam grać. W obu kategoriach występowaliśmy pod barwami Jamajki. Starszy rocznik za zadanie miał rozgrywać piłkę, dając przykład młodszej drużynie.  Chcieliśmy dać pograć wszystkim zawodnikom bo z 12 – osobowej drużyny mogło grać tylko pięciu zawodników. System gry każdy z każdym około 3-4 meczy w każdą sobotę. Na tym etapie szkolenia jeszcze wyniki schodzą na drugi plan i liczy się zabawa, lecz chłopcy włożyli w każdy mecz wiele serducha i walki. W finałach z 21 drużyn nasza „starsza” Jamajka doszła do 1/8 finału ulegając drużynie Chin, jak się okazało zwycięzcy całego Turnieju. Dziękujemy naszym zawodnikom za wiele tygodni grania.

Skład kat. U-9:  Drabik Aleksander, Flaga Szymon, Marszałek Wojciech, Mastela Wiktor, Pęcek Igor, Rapacz Filip, Szczerbuła Łukasz, Szczyrbuła Ksawery, Warzecha Jan, Wciślak Igor, Wójcik Mateusz

W kategorii U-8 chłopcy mieli podglądać grę i zachowanie starszych kolegów, żeby w późniejszej piłkarskiej karierze to zaowocowało. Tu udział wzięło tylko 13 drużyn, a nasza „młodsza Jamajka” zaprezentowała się ze świetnej strony strzelając wiele goli, nawet po przegranych meczach uśmiech nie schodził im z ust. W końcowym rozliczeniu też zakończyliśmy swój udział w 1/8 finału ulegając drużynie Hiszpanii. Również dziękujemy naszym młodszym zawodnikom za zaangażowanie i życzymy im kontynuowania swojej młodej kariery piłkarskiej.

Skład kat. U-8: Gracz Filip, Jamrozik Jakub, Jędrysek Jakub, Michalak Mateusz, Nawara Antoni, Pieron Łukasz, Słowiak Hubert, Stopiński Łukasz

Na zakończenie Turnieju każdy z naszych zawodników otrzymał medal i pamiątkowy dyplom. Organizatorom dziękujemy za przeprowadzenie tak udanego, wielotygodniowego Turnieju.

Zadzwoń do nas +48 512 182 746 lub napisz wiadomość klub@toportenczyn.pl