TURNIEJ SMOKA KRAKÓW-ROCZNIK 2011

W ostatni weekend nasza drużyna Żaków wzięła udział w Turnieju Smoka Wawelskiego. Zgłoszone zostały 24 drużyny, m.in. Akademia Piłkarska KGHM Zagłębie, Cracovia Kraków, Hutnik Kraków, Stal Rzeszów oraz czołowe drużyny z Ukrainy. Turniej był podzielony na dwie fazy: sobota eliminacje, a w niedzielę finały. W sobotę graliśmy na Hali Orzeł Piaski Wielkie w Krakowie, a naszymi przeciwnikami były drużyny: Cracovia Kraków, Lider Czerwonograd (Ukraina), Ajaks Częstochowa, Juventus Academy Warszawa i Hutnik Kraków. Grupa marzeń, jak grać to tylko z najlepszymi. W swoich meczach chłopcy pokazali sportowy charakter, zadaniem było rozgrywanie piłki co dobrze nam wychodziło. Wynik sobotnich rozgrywek to 4 porażki i jedna wygrana, co dało nam ostatecznie miejsce w niedzielnym Pucharze Polski.

W niedzielę przyszło nam grać na hali w Skawinie z drużynami: Wiatr Ludźmierz, KS Zakopane, Dunajec Nowy Sącz i ponownie z Hutnikiem Kraków. Cieszy fakt, że są to drużyny z którymi graliśmy po raz pierwszy. W tych meczach pokazaliśmy charakter padło wiele bramek, były piękne akcje i i interwencje bramkarskie. Dwie wygrane i dwa remisy pozwoliły nam zająć drugie miejsce w grupie. Trochę szkoda ostatniego meczu z Dunajcem Nowy Sącz bo byliśmy drużyną przeważającą, a zwycięstwo dawało nam pierwsze miejsce w grupie, ale co się odwlecze to nie uciecze, uczymy się na błędach.

Podsumowując, cały Turniej był dobrym doświadczeniem dla naszych młodych zawodników bo graliśmy z drużynami z różnych stron Polski i Ukrainy. Pokazał w jakich elementach jesteśmy słabsi i na czym musimy popracować w przyszłości.

Organizatorzy wywiązali się perfekcyjnie i dziękujemy im za zaproszenie.

Zadzwoń do nas +48 512 182 746 lub napisz wiadomość klub@toportenczyn.pl