DOBRE WYSTĘPY NA TURNIEJACH MIKOŁAJKOWYCH

Ubiegły weekend przysporzył nam wiele atrakcji sportowych, gdyż zostaliśmy zaproszeni przez FA Tokarnia na Mikołajkowy Turniej Halowej Piłki Nożnej –  kategoria Skrzat i Żak. Jako pierwsi zaprezentowali się nasi najmłodsi zawodnicy – Skrzaty. Oprócz naszych dwóch drużyn wystąpiły jeszcze dwie drużyny  gospodarzy FA Tokarnia, Młody Jordan Jordanów i ABC Skomielna Biała. Graliśmy systemem 3 x 3 bez bramkarzy na małe bramki. W swoim Turnieju nasi piłkarze zaprezentowali się bardzo dobrze, było wiele wspaniałych goli, interwencji ale głównie dobra zabawa bo chodzi tutaj o szlifowanie swojej formy piłkarskiej, która później zaowocuje. Po grze chłopcy jednogłośnie pytali kiedy będzie taki następny turniej.

KATEGORIA – SKRZAT

Jako drudzy do boju przystąpili zawodnicy z rocznika 2012 – kategoria Żak młodszy.  Wystawiliśmy ponownie dwie drużyny. Przeciwnicy tacy sami co w kategorii wcześniejszej i graliśmy systemem każdy z każdym  4 + 1.  Naszym zadaniem było proste rozgrywanie piłki i całkiem dobrze nam  się to udawało. Wyniki nie są tutaj ważne, ogólnie zajęliśmy drugie i czwarte miejsce. Wygrała drużyna z Jordanowa, której nieznacznie ulegliśmy na początku Turnieju 1:0. Musimy jeszcze podkreślić, że najlepszym strzelcem Turnieju został nasz zawodnik Łukasz Szczerbuła, który pokonywał bramkarzy przeciwników aż pięciokrotnie.

ŻAKI – GRUPA MŁODSZA

Chwilę później do boju przystąpili nasi Żacy z rocznika 2011. Oprócz naszych dwóch drużyn wystąpiły jeszcze drużyna Młodego Jordana Jordanów i gospodarz FA Tokarnia. System gry każdy z każdym 4+1. Wszyscy rzetelnie podeszli do meczów, strzeliliśmy najwięcej goli ze wszystkich drużyn, pokazaliśmy wspaniały charakter walki. Niestety w ostatnim meczu musieliśmy uznać wyższość  drużyny gospodarzy FA Tokarnia, trochę rozkojarzenia, mnóstwo akcji, strzałów na bramkę, jednak zabrakło tego najważniejszego – wykończenia . Cóż drugie miejsce też jest nie złe, uczymy się na błędach. Najlepszym zawodnikiem całego turnieju trenerzy wybrali jednogłośnie naszego zawodnika Jakuba Michalaka.

ŻAKI – GRUPA STARSZA

Podsumowując cały turniej, był on kolejnym doświadczeniem w szlifowaniu swoich umiejętności piłkarskich i podkreślił, że nie tylko gole są ważne, ale też zawziętość i praca w zespole. Wszyscy dostali piękne medale i trochę łakoci, a my dziękujemy gospodarzom za zaproszenie i przeprowadzenie takiego turnieju.


Zadzwoń do nas +48 512 182 746 lub napisz wiadomość klub@toportenczyn.pl